Bültenler

Alışveriş Sepetlerini Yapay Zeka ile Analiz Eden; Basket Patterns 4.0

Ipsos Hane Tüketim Paneline üye olan 14 bin haneden gelen haftalık alışveriş verileriyle ortaya çıkan toplam 3 milyon alışveriş sepeti yapay zeka yardımıyla tek tek analiz edildi. Bu alışveriş sepetlerinin analizi sonucunda teknoloji odaklı, objektif ve rasyonel bir yaklaşımla 13 farklı alışveriş sepeti sınıflandırmasına ulaşıldı. Basket Patterns 4.0 adlı bu çalışmanın detaylarını ve alışveriş sepet sınıflandırmalarını anlatan webinar kaydına buradan ulaşabilirsiniz.

Ipsos Retail and Consumer Intelligence Hizmet Birimi, Küresel İş Geliştirme Direktörü Cengiz Yorgancıoğlu moderatörlüğünde, Tüketici Panelleri Direktörü Ceyhan Demiray tarafından 22 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen webinar’ın kaydında 3 milyon alışveriş sepetinin tek tek analiz edilmesinden ortaya çıkan 13 farklı alışveriş sepeti kümesi ve her bir kümedeki alışveriş sepetlerinin genel özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Webinar kaydına ulaşmak için buraya tıklayın.

Araştırmada ufuk açıcı çok çeşitli konularda webinarlar gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Duyuru ve kayıtlar için web sitemizi takipte kalın.

Ağustos 27, 2019

0

Bültenler, Haberler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın