Bültenler

Araştırmada Bilinenlerin Dışına Çıkılacak!

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Araştırmada Yenilikler Konferansı’nda bilinen araştırma yöntemlerinin dışına çıkılacak ve Yıkıcı Yenilik (Disruptive Innovation) kavramı ağırlıklı olarak incelenecek. Uluslararası araştırma uzmanları bu konferansta bir araya gelecek;

Yıkıcı Yenilik (Disruptive Innovation) nedir ve bu kavram araştırma ile nasıl tetiklenir? Sorusunun yanıtını Ipsos OTX Global CEO’su Shelley Zalis açıklayacak.

Ipsos OTX ekibinden Başkan Yardımcısı Maury Giles, öncüsü olduğu “Karara Yolculuk” araştırma yaklaşımını somut ve interaktif örneklerle anlatacak.

Sadakat araştırmaları alanında dünyaca ünlü uzmanlar Timothy Keiningham ve Lerzan Aksoy, MRC Yenilikçilik Ödülü alan “Cüzdan Payı Alokasyonu” sürecini Türkiye’de ilk kez açıklayacak.

Mağaza içi ve girişi alışverişçi davranışlarını dijital olarak analiz eden yeni bir teknolojiyi Ipsos Global Perakende Performansı Genel Müdürü Peter Luff örneklerle paylaşacak.

Araştırma harcamalarının geri dönüşünü ortaya koyan, ihtiyaçların ve gerekliliklerin markayla ne kadar ilintili olduğunu gösteren yeni bir yaklaşım “New Censydiam”’ı, global başkanı Sue Philips gündeme getirecek.

Konferansa katılım Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı’na gerçekleştirilecek minimum 175.- TL’lik bağışla sağlanıyor olacak. Toplanan bağışlarla, TEGV bünyesinde bulunan ve yılda ortalama 700 çocuğun yararlandığı TEGV Van Çatak Öğrenim Birimi yeni yerinde etkinliklerine başlayacak.
Konferansla ilgili daha detaylı bilgi icin
http://www.arastirmadayenilikler.com ’u ziyaret edebilir veya Twitter’da @IpsosKMG’yi takip edebilirsiniz. Kayıt ve sorularınız için: konferans@ipsos.com

Mart 20, 2012

0

Bültenler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın