Bültenler

Araştırmayı Sosyalleştirmek

4 – 6 Kasım’da gerçekleştirilen ESOMAR 3D Digital Dimensions Konferansı’nda Ipsos OTX’den Micheal Rodenburgh  “Araştırmayı Sosyalleştirmek – Bu Bildiğimiz Araştırmanın Sonu ama Biz İyi Hissediyoruz!” adlı makalesini sundu ve bu makale konferanstaki en iyi makale seçildi.
Micheal Rodenburgh sunuşunda şunlara değindi: ” Online dünya tüketicilerin daha önce hiç sahip olmadıkları kadar ifade özgürlüğüne sahip oldukları yeni bir demokrasi tarzı yarattı. Aslında,bu makaleyi okumak için harcadığınız 60 saniye içinde 175,000 Tweet atılıyor, 700,000 Facebook mesajı gönderiliyor ve 2 milyon YouTube videosu seyrediliyor!
Sosyalleşmiş Araştırma bir metodoloji değildir, bir felsefedir. Hem yanıtlayıcılar hem de müşteriler nezdinde birbiriyle örtüşen veriyi 21. Yüzyılda nasıl topladığımızdan emin olmak için tasarlanmıştır. Sosyalleşmiş Araştırma, günümüz dijital dünyasının gerçeklerini göz önünde bulundurarak, aktif, pasif ve interaktif datayı her çalışmada harmanlar.”
Rodenburgh ayrıca şunları ekledi:  “Sosyal medya bağlamında , Sosyal Grafik üzerine  ve sosyal medya katılımcı hakkında bize ne anlatabilir sorusuna odaklandık.Sosyal Grafik bizim bireylerin de ötesine giderek markaları, ürünleri, uygulamaları, oyunları, hobileri ve daha fazlasını içine alan ilişkilerimizin bir sunuşudur. Sosyal Grafik bir bireyin hayatınının tüm boyutları hakkında geniş bir bakış açısı edinmemize izin veriyor. Ipsos müşterileri için daha iyi ve daha ilişkili iç görüler elde etmek için bugünün Sosyal Grafiği ile mevcut araştırma sürecini hizalamak üzerine çalışıyor.”
Michael Rodenburgh’un ESOMAR 3D konferansındaki sunuşundan da bahseden “The Question Science” blog yazısını  okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
Full makaleye erişmek için buraya tıklayın.

Kasım 23, 2012

0

Bültenler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın