Blog ve Yorumlar

Boşanacak mısınız? Evliliğiniz Sürer mi?

Elbette hangisinin sizin için iyi olacağını bilemem. Benimkisi bir değer yargısı değil, bir risk değerlendirmesinden ibaret.

Türkiye’de yapılan araştırmalar ve oluşan istatistikler evliliğinizin nereye kadar süreceği ve sonlanıp sonlanmayacağı konusunda gayet isabetli tahminler yapmaya olanak veriyor. Bunu paylaşmayı deneyeceğim. Az sonra.

Devamını okumak için Radikal Yeni Akıl websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar : Vural Çakır

ODTÜ Ekonomi bölümünde eğitimini tamamlayan Vural Çakır, kısa bir reklam ve bankacılık denemesinin ardından Zet Araştırma Şirketi'nin kurucuları arasında yer aldı. 1993 yılında ACNielsen'la birleşerek Zet Nielsen adını alan şirketin ortağı ve genel müdürü olarak 2000 yılının sonuna kadar görev aldı. 2001'de KMG Pazarlama Hizmetleri Grubu'nu kurdu ve 2007 senesine kadar bu grubun başkanlığını yaptı. 2007 senesinde dünyanın 2. büyük araştırma şirketi olan Ipsos'la KMG ortaklığı gerçekleşti. Vural Çakır, 2011 yılında Synovate şirketini de bünyesine katan Ipsos’un Türkiye CEO'su ve Ipsos Global Yönetim Konseyi üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Mesleki dergilerde çok sayıda makalesi yayınlanan Vural Çakır, 2008 – 2013 yılları arasında Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı Adschool’da öğretim görevliliği yapmıştır. Vural Çakır’ın, "Geleceğe Dokunuş" ve "İş Hayatının - Okulda Öğretilmeyen - 21 Gizli Kuralı" isimli kitapları bulunmaktadır. Vural Çakır aynı zamanda Türkiye’yi Anlama Kılavuzu Araştırması ve TV Programının yaratıcılarındandır.

Eylül 25, 2014

0

Blog ve Yorumlar, Bültenler, Haberler

Yorum yazın