Bültenler

Digital Personas ile Hedef Kitlenizi Daha İyi Anlayın

Ipsos’un Social Intelligence Analytics Hizmet Birimi tarafından hayata geçirilen Digital Personas Araştırması tüketiciyi anlamak için sadece demografik verilerle yetinmiyor, günümüzün hızla değişen teknoloji odaklı dünyasında dijital verilerden de yararlanıyor. Bu yöntem, Ipsos’un yakın zamanda bünyesine kattığı Synthesio platformunun özel bir yazılımı sayesinde, Facebook grubu uygulamalarının derlediği dijital verileri kullanarak, objektif bir şekilde ölçümlenebilir ve modellenebilir bir tüketici davranış haritası çıkarıyor. Böylelikle tüketicilerin tüm dijital paylaşımları ve ilgi alanları analiz edilerek, hedef kitlenin sosyo-demografik profilleri, medya tüketim alışkanlıkları, marka beğenileri, hobi ve ilgi alanlarına dair derinlemesine içgörüler üretilebiliyor.

Market Strategy and Understanding Hizmet Birimi, Ülke Lideri Derya Bozkurt Kaya moderatörlüğünde, Brand Health Tracking & Social Intelligence Analytics, Ülker Lideri Özlem Sönmezyalçın tarafından 3 Ekim tarihinde gerçekleştirilen webinar’da Digital Personas ile tüketicinin dijital davranışlarının tespiti, takibi ve markalara nasıl katkı sağlayabileceğinin detayları anlatıldı. Digital Personas’ın kapsamı, araştırmadaki yeri ve kullanım alanları, avantaj ve dezavantajları örnek çalışmalarla birlikte bu webinarda anlatıldı.

Webinar kaydına ulaşmak için buraya tıklayın.

Araştırmada ufuk açıcı çok çeşitli konularda webinarlar gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Duyuru ve kayıtlar için web sitemizi takipte kalın.

Ekim 30, 2019

0

Bültenler, Haberler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın