Bültenler

Geleneksel Kanalda Perakendeci Memnuniyeti Araştırması Başladı

‘Ipsos KMG Geleneksel Kanalda Perakendeci Memnuniyeti Ölçümü Raporu”;  perakendecilerin gözünden tedarik firmalarını ve ürünler için verdikleri tepkileri ve daha fazlasını içeren kapsamlı bir kaynak olacak.

Çalışmada perakendecilerin ürünlerden ve tedarik kanallarından hizmetleri ile fiyat politikalarından memnuniyetleri değerlendiriliyor. Bu değerlendirme ile perakendecilerin hangi pazar dinamiklerini daha çok önemsedikleri ve bu dinamikler çerçevesinde firmaları nasıl değerlendirdikleri ortaya çıkıyor.

Gıda&İçecek, Kişisel Bakım, Temizlik kategorilerinin önde gelen 28 firmasının Türkiye Temsili 1900 perakendeci tarafından 15 konu başlığında önem ve memnuniyetin birlikte değerlendirmesi ile yapılacak çalışmanın sahası başladı. Mart ortasında hazır olacak “Geleneksel Kanalda Perakendeci Memnuniyeti” raporunda; perakendecilerin ürünlerden ve tedarik kanallarından memnuniyet seviyeleri için 3 yıllık karşılaştırma yapılabilecek. 

Raporda yer alan ana ve alt başlıklar ise Ürün Kalitesi (ürünlerin satış hızı, kar marjı, kalitesi, … vb), Dağıtım ve Satış Organizasyonu (siparişlerin doğru ve eksiksiz olarak alınması, ürün dağıtımı yapan müşteri temsilcisinin hizmet kalitesi, …vb) ve Mali-Ticari Faktörler (iade politikası, ödeme koşulları, şikayet ve problemlerle ilgilenilmesi, …vb) şeklinde.

Bu değerlendirmeler; Türkiye geneli, İstanbul, İzmir, Ankara ve coğrafi bölgeler bazında yapılacak olup ayrıca tekil süpermarketler, orta marketler, bakkallar, kuruyemiş/büfeler ve benzinci marketleri için de durumu fotoğraflayacak.

Detaylı bilgi için: sevda.yalinbas@ipsos.com

Ocak 24, 2011

0

Bültenler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın