Bültenler

İnternet Kullanıcıları İle İlgili En Güncel Bilgiler Haziran’da Yayınlanacak

İnternet mecrasının iplerini ellerinde tutanlar, sınırsız yaratıcılıktaki olanaklarını sıkı rekabet koşullarında hangi “tüketici” için kullanacaklarını iyi analiz etmeliler. İnternet Kullanım Alışkanlıkları 2011 Raporu, reklam verenlerin ve internet mecrasında çalışan tüm kesimlerin, internet kullanıcılarını, onların tercihlerindeki değişiklikleri, çekincelerini ve potansiyellerini daha iyi tanımalarına olanak sağlıyor.

İnternet mecrasının güncel trendlerini ortaya çıkaran İnternet Kullanım Alışkanlıkları 2011 raporu Haziran ayı sonunda çıkıyor. Bu sayede reklam verenler, internet yayıncıları ve ajanslar etkili bir şekilde yönetmeyi hedefledikleri internet mecrası hakkında önemli ve en güncel bulgulara ulaşabilecekler. Dahası, 2010 yılı karşılaştırması sayesinde 2011 yılında son kullanıcıların internete bakışındaki değişiklikleri de demografik kırılımlar ve sahiplikler detayında izleyebilecekler.

Raporda yer alacak konu başlıkları şöyle:

İnternet kullanıcıları ne sıklıkta nerelerden internete bağlanıyor?

Ne tür aktiviteler için ve ne kadar süreyle interneti kullanıyorlar?

Ne sıklıkta online alışveriş yapıyorlar? Ne tür ürünleri ve hizmetleri alıyorlar? Online alışverişlerde hangi ödeme şekillerini tercih ediyorlar?

Hangi alışveriş sitelerini ve hangi fırsat sitelerini tercih ediyorlar? Bu sitelerde yapılan hangi kampanya türleri daha çok ilgilerini çekiyor?

Cep telefonundan internete giren kullanıcıların oranı nedir?

Cep telefonundan internete bağlananlar ne sıklıkta ve hangi amaçlarla internete bağlanıyorlar?

Mobil uygulama yükleyenlerin oranı nedir? Genelde hangi mobil uygulama türleri tercih ediliyor? Mobil uygulama yükleyenler bunun için para vermeye ne kadar gönüllü?

İnternet kullanıcıları sosyal ağlara ne sıklıkta bağlanıyorlar ve ne tür aktiviteler yapıyorlar? Sosyal ağlarda “etkileyebilecekleri” kaç arkadaşları var?

Ne sıklıkta ve hangi sitelerde online haber takip ediyorlar?

İnternet reklamları hakkındaki görüşleri neler? Güvenilir buluyorlar mı?
Detaylı bilgi icin:
gorkem.mustu@ipsos.com

Mayıs 23, 2011

0

Bültenler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın