Bültenler

Ipsos’a En İyi Inovasyon Ödülü

12 Aralık’ta verilen MRS (the Market Research Society) ödülleri kapsamında, heyecan verici yepyeni bir araştırma aracı olarak Ipsos’un Lumi ile birlikte hayata geçirdiği MobiVision yılın en iyi inovasyonu ödülüne layık görüldü.

Mobivision, mobil araştırmada sağladığı gerçek zamanlı interaktivite özelliğiyle en iyi inovasyon ödülünün sahibi oldu. MobiLive, detaylara anında ulaşarak araştırmayı araştırılan tecrübenin bir parçası haline getiriyor. 2011 Akademi Ödülleri’nde test edilen bu yenilikçi uygulama organizatörlere organizasyon boyunca tüketicilerin tecrübelerini anlık olarak takip etmelerini sağlıyor. ABC kanalıyla ortaklaşa gerçekleştirilen pilot çalışmada birçok yüzlerce yanıtlayıcının canlı grup sohbetlerine katılarak birbirleriyle iletişime geçtikleri ve reklam hatırlama da dahil olmak üzere şovun tüm parçaları hakkında anlık olarak cep telefonları veya evlerinden oylamalarda  bulundukları gözlemlendi.

Bu araştırma projesinde yer alan Ipsos MediaCT’den Ross Williams, değerlendirmelerini şöyle iletti: “Bu pilota çalışma oldukça başarılı sonuçlandı ve birçok konferansta ve müşterilerimizle olan sunumlarımızda da açıkladığımız bir case study haline geldi. Pilot çalışma sonrasında ABC kanalıyla yine MobilLive tekniğini kullanarak başka bir projeye de başladık.”

Ipsos Open Thinking Exchange biriminden Andrew Nelson da bu projede görev alan yöneticilerdendi ve şunları iletti: ”Teknoloji sayesinde insanlarla daha önce kuramadığımız şekilde yakın bir iletişimi artık kurabilmekteyiz. MobiLive uygulamas bu teknolojiden iyi bir şekilde yararlandığımızı ve araştırma tecrübelerimizi müşterilerimize yeni boyutlarda içgörüler sunabileceğimiz platformlara dönüştürebildiğimizin en önemli göstergelerinden biri oldu.”

Ödül komitesinin yorumu ise şu şekildeydi: “Ipsos ve Lumi Mobile tarafından hayata geçirilen MobiLive  yalın ve akıllı bir sistem olarak yenilikçilik alanında açık ara öne çıktı.bu uygulama, şirketlere, tüketiciye yakınlaşabilmelerine ve olaylara olan reaksiyonlarını eş zamanlı olarak öğrenebilmelerine olanak tanıyarak mobil araştırmanın gerçek potansiyelini ortaya koydu. Aynı zamanda yanıtlayıcıların da sevdikleri bir uygulama olmuş gözüküyor. Tebrikler!”

MRS’den IJMR Ödülü de Ipsos’a

Synovate birleşmesiyle birlikte Ipsos’a katılan Kyle McLoughlin, Güney Afrika Insani Araştırmalar Vakfından Saahier Parker ve Kantar Sağlık Onkoloji Merkezi’nden Belinda Don ile birlikte gerçekleştirdikleri projeyle IJMR Kolektif Araştırma Ödülü’nü aldılar.

IJMR Kolektif Araştırma Ödülü (IJMR COllaborative Award) uygulayıcı birimler ve akademik toplulukların gerçekleştirdiği öncü işbirliklerine veriliyor. IJMR, marka ile alakalı birçok makalenin de yayınlandığı bir mecra. Ipsos’tan Kyle McLoughlin’in de içinde olduğu ekip tarafından yazılan “Exploring Market Barriers” isimli makale marka değerini ölçümlemede kullanılan bir metottan detaylı bir şekilde bahsediyor.

Bu ödülü veren jürinin konuyla ilgili değerlendirmeleri ise şöyle: “Yazarlar, Pazar engellerinin etkisini tanımlayan net ve mantıklı bir analiz sunmuşlar ve okuyucuların neden benimsemeleri gerektiğini de açıklayarak marka değerini ölçümlemede kullanılacak yenilikçi bir metodolojiden ısrarla bahsetmişler.”

Aralık 22, 2011

0

Bültenler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın