Bültenler

Ipsos, Güneydoğu Asya’daki Varlığını Güçlendiriyor

Ipsos, Vietnam’daki en büyük lokal araştırma firmalarından birisi olan Consumer Behavior & Insight (CBI) isimli firmayı satın aldığını açıkladı. Synovate birleşmesiyle de birlikte Ipsos Vietnam, Endonezya, Malezya, Singapur, Filipinler, Tayland ve Vietnam olarak Güneydoğu Asya’da 6 önemli pazarda tam kapsamlı hizmet sağlayan bir araştırma firması haline geldi. Birleşik şirketin başına CBI’ın kurucusu Nguyen Minh Tan getirildi.

Ipsos Asya Pasifik Bölge CEO’su Lifeng Liu birleşmeyle ilgili olarak şunları iletti: “CBI, yetenekli çalışanları ve güçlü müşteri ilişkileriyle pazarın saygın lokal bir araştırma kuruluşu. Ipsos’un uzmanlık alanlarına dayalı öncü organizasyon yapısıyla bu lokal gücü birleştirerek lokal ve global müşterilerimize daha güçlü ve etkili hizmetler sunacağız. Aynı zamanda, Vietnam’daki varlığımız bu bölgedeki büyümeyi hızlandıracak ve kapsama alanımızı daha da genişletecek.

Ipsos, aynı zamanda,  Pakistan’da tam kapsamlı araştırma hizmeti sunacak  yeni bir ofis açtığını duyurdu. 180 milyon kişilik bu büyük pazarda, telekomünikasyon, yiyecek, otomotiv, bilişim sektörlerinin yanı sıra finansal hizmetler, medya ve pazarlama hizmetlerinin de önümüzdeki yıllarda hızla büyümesi bekleniyor. Çoğunun Ipsos’un Global Partnering müşterileri olan, birçok uluslar arası markalar gitgide artan Pazar araştırma ve danışmanlık ihtiyaçlarıyla birlikte bu pazara girmeye başladılar. Islamabad, Lahor ve Karaçi’de bulunacak şekilde toplam 30 kadrolu çalışandan oluşacak bu yeni yapılanmayı, tecrübeli stratejik pazarlama ve iş zekası uzmanı olan Abdul Sattar Babar yönetecek.

Ipsos Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölge CEO’su Edouard Monin bu açılışla ilgili şunları iletti: “bu yeni şirket Ipsos ekiplerine lokal ve global müşterilerine daha iyi hizmet etme olanağı sağlayacak. Ipsos’un, her geçen gün Pakistan’da daha fazla araştırma talebi ilettiği Dubai merkezli birçok uluslar arası firmanın bulunduğu bu bölgedeki varlığını güçlendirecek.”

Aralık 23, 2011

0

Bültenler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın