Bültenler

Ipsos InnoQuest Soruyor: Prototip IQ’unuz Nedir?

En son geliştirdikleri inovasyonlarının başarı potansiyelini daha iyi anlamalarında pazarlama profesyonellerine yardımcı olmak için, Ipsos’un inovasyon ve tahmin uzmanları olan Ipsos InnoQuest ekibi,Archetype IQ Sistemi’ni geliştirdi.  Bu sistem, hızlı tükerim ürünlerine dair yenilikleri, innovasyonları 12 Prototip profili içinde sınıflandırıyor. Prototipler Ipsos’un konsept veritabanında bulunan 10.000den fazla vakayla ilgili tüketici değerlendirmelerini baz alıyor.

Ipsos InnoQuest Global Araştırmalar Başkanı, Lee Markowitz: “Giderek artan derecede karmaşık ve rekabetçi dünyada , hangi kavramla ilerleneceğine karar vermek artık sadece “git” veya “gitme” gibi basit bir aksiyon standardında değil.  Pazar ince nüanslarla dolu, içinde fırsatlarla zorlukları beraber barındırıyor. Bu sebeple, pazarlama profesyonellerine ürün inovasyonlarıyla ilgili daha geniş bir resme ulaşmalarına ve başarı potansiyellerini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak amacıyla, Archetype IQ Sistemi’ni geliştirdik.” diyor ve şunları ekliyor: “ ArcheType IQ sistemini geliştirmemizin nedeni pazarlamacıların inovatif ürünlerin dayanıklı resimlerine ulaşmalarına ve başarılarının potansiyelini daha iyi anlamalarına yardım etmektir .”bir inovasyonun prototipini bilmek, onu başarıya ulaştıracak bir sonraki en iyi adımları belirlemeye yardımcı olur veya başka bir fırsata doğru hareket etmenin zamanını bize bildirir.”

Ipsos InnoQuest tarafından tanımlanan 12 Prototip pazarlama profesyonellerine inovasyonları hakkında daha derinllemesine bir anlayış kazanmalarında ve daha belirgin aksiyon noktalarına karar vermelerinde yardımcı oluyor. Örneğin, Çığır Açan Prototip (Breakthrough Archetype) olarak tanımlanan konsept tüketicinin ihtiyaçlarına benzersiz bir şekilde yanıt verecek bununla birlikte pazarlama profesyoneli ürünün bunu sağlayacagina dair onları ikna etmenin yollarını bulacak, stratejisini bunun üzerine inşa edecek. “Niş/Hedefli” Prototip  pazarlama profesyinelini farklı düşünmeye sevk edecek ve konseptin hedefe uygun olup olmadığı, daha geniş bir kitleye hitap etmesi için tekrar çalışılması gerekip gerekmediği veya tamamıyle durdurulması gerekip gerekmediğine karar verdirecek.

Daha detaylı bilgi için müşteri temsilcinizle veya Ipsos KMG InnoQuest ekibinden Neslihan Sezer (neslihan.sezer@ipsos.com) ile iletişime geçebilirsiniz.

Kasım 26, 2012

0

Bültenler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın