Bültenler

Ipsos Satın Alma Süreçlerinde Tüketici Dinamiklerini Anlamak için LIFE Path’i Geliştirdi

Tüketicinin satın alma süreçlerinin her zamankinden daha dolambaçlı ve karmaşık olduğunu göz önünde bulundurarak, Ipsos Marketing müşterilerinin satın alma süreçleri boyunca tüketici tercihlerini etkilemek ve anlamasına yardımcı olmak için LIFE PATH’i geliştirdi. LIFE PATH sosyal medya, pasif ölçüm, kalitatif ve kantitatif araştırmaları barındıran satın alma süreçleri anlayışına bütünsel ve modüler bir yaklaşım sunuyor – böylece pazarlamacılar hangi temas noktalarının satışlarda daha etkili olduğunu değerlendirebiliyorlar.

Ipsos Marketing’den LIFE PATH Çözümleri Küresel Başkanı Hans Raemdonck; “Tüketicinin satın alma süreçlerindeki değişiklikler dijital yeniliklerin hızına göre şekilleniyor” ve “biz, Ipsos’ta çözümlerimizin değişen tüketici deneyimlerini yakaladığından emin oluyoruz. Satın alma süreçlerinin artık doğrusal olmadığını ve marka tercihlerinin bir noktada etkilenebileceğinin farkındayız. LIFE PATH bu nüansları yakalar ve çok kanallı bir dünyada tüketicilerin tercihlerini gerçekten ne şekilde yaptığını anlayarak pazarlamacıların işlerini büyütmeye yardımcı olur” diyor.

LIFE PATH satın alma süreçleri boyunca tüm noktalarda davranış değişikliklerine ilişkin alınacak aksiyonları öngören ve rehberlik ederek en yüksek fırsat yollarını gösteren birkaç farklı modül içeriyor. LIFE PATH çözümleri; bir kategori içinde satın alma etkilerinden, kanal tercihine ve nihai ürün seçimine kadar her türlü soruya cevap veriyor.

LIFE Path’i benzersiz kılan, satış sürecindeki çeşitli temas noktalarını etkileyebilecek kişiye özel analitik kullanımı kapsamasıdır. LIFE Path modellemesi, yalnızca ödenmiş, sahip olunmuş ve kazanılmış temas noktalarının etkisini ortaya koymakla kalmaz, aynı zamanda farklı temas noktalarının birbiriyle nasıl etkileşim içinde olduklarına ilişkin de müşterilerine yol gösterir. Böylece müşteriler “eğer” simülasyonları ile pazarlama faaliyetlerini optimize etmek için temas noktalarını kullanabilir, doğru tüketicileri hedef alabilir, uygun temas noktalarına doğru mesajları vererek iletişime geçebilir ve doğru miktarda para ile yatırım yapabilir.

Life Path ile ilgili daha detaylı bilgi için müşteri temsilcinizle veya Barış Esmer ile iletişime geçebilirsiniz: baris.esmer@ipsos.com

Ekim 24, 2016

0

Bültenler, Haberler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın