Bültenler

Ipsos Türkiye’de Organizasyonel Gelişim ve Değişim Dönemi Devam Ediyor

Ipsos Türkiye, şirketin gelişen durumuna ve global trendlere uygun olarak sürekli değişmeye devam ediyor. Bu anlamda organizasyonumuzda da bazı değişiklikler yaptık.

İnsan Kaynakları Yaprak Aykan’a Emanet

Güçlendirilmiş ve odaklanmış bir ekip ile İnsan Kaynakları alanında daha ileri uygulamaları hayata geçirmek üzere, Ipsos Türkiye’nin en deneyimli yöneticilerinden Yaprak Aykan CHRO unvanı ile insan kaynakları yönetim sorumluluğunu devraldı. Böylelikle İnsan Kaynakları Yönetimi bundan sonraki dönemde şirket içinde en üst düzeyde temsil edilecek ve sahiplenilecek.

Ipsos Türkiye CEO’su Sidar Gedik konuyla ilgili şunları iletti: “Yaprak Aykan, şirketin ilk yıllarından bu yana Ipsos ekibinin önemli parçalarından biri olarak üstlendiği farklı sorumluluklar ile elde edilen başarılarda büyük pay sahibi oldu. Bizim işimizin her alanını kapsayan, 20 yılı aşan büyük deneyimi ile yeni görevinde de yeni bir seviye yaratacağına yüzde yüz inanıyorum.”

Kalitatif Araştırmalar Uzmanlık Alanı Ipsos UU Yönetimine Ece Ertürk Getirildi

Yaprak Aykan’ın Kalitatif Araştırmalar alanında uzman Ipsos UU’nun yönetimini ise aynı ekipten deneyimli bir isim Ece Ertürk devralıyor. Ece Ertürk Ipsos UU yönetiminin yanı sıra İcra Kurulu Üyesi olarak ta görev alacak.

Sidar Gedik, konuyla ilgili şu değerlendirmeleri iletiyor: “Ece Ertürk, 8 yıldır yer aldığı kalitatif araştırmalar bölümünde yaşadığımız maceranın her aşamasında vardı. Ipsos UU bünyesinde sorumluluk aldığı her alanda enerjisi, yaratıcılığı ve müşteri odaklılığıyla fark yaratan Ece, bölümün gelişiminde önemli bir rol oynadı. Yaprak Aykan’dan devralacağı bayrağı başarı ile taşıyacağına eminiz. Her iki arkadaşıma da görevlerinde başarılar diliyorum.”

Ipsos Türkiye’nin Operasyon Birimi Tolga Kahraman’ın Yönetimine Geçti

Ipsos Türkiye Operasyon Genel Müdürlüğüne Tolga Kahraman getirildi.

Ipsos CEO’su Sidar Gedik bu değişimi şöyle değerlendirdi: “Araştırma ekosisteminde veri toplayan anketörden müşteri önündeki danışmana kadar tüm halkalarda daha verimli ve konforlu bir iş akışı oluşturmak için çalışıyoruz. Operasyondaki vizyonumuz “verinin toplandığı anda ve noktada nefes alabilen, uçtan uca akışkan ve etkin” bir yapıyı desteklemek… Bu minvalde, Tolga’yla birlikte çok daha etkili işler yapacağımıza inaniyorum. ”

Ipsos Market Measurement Türkiye ve Global Perakende Ölçüm Alanı Şems Hür’e Emanet

Şems Hür, Türkiye Operasyon Genel Müdürlüğü pozisyonunda imza attığı başarılı projeler sonrası Ipsos’un yepyeni bir girişiminde liderlik pozisyonlarından birinde göreve başladı. Ipsos tarafından Türkiye merkezli global bir birim olarak inşa edilen Ipsos Market Measurement’ta hem Türkiye, hem de global olarak Perakende Ölçüm (Retail Execution Measurement) alanı artık Şems Hür’e emanet.

Ipsos MM CEO’su Renan Burduroğlu konuyla ilgili şu değerlendirmeyi iletti: “Ender bir bileşim olarak perakende araştırmalarının hem Operasyon&IT, hem de müşteri hizmetleri alanında 20 yılı aşkın tecrübesi ve farklı ülkelerle işbirlikleri ile Şems’in bu yeni oluşuma çok önemli katkılar sağlayacağına inanıyor; kendisini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.”

Yaprak Aykan Hakkında
Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu Yaprak Aykan, araştırma sektörüne 1993 yılında Zet Nielsen’de ad-hoc araştırmalarda proje yöneticisi olarak adım attı. İş hayatı süresince ad-hoc araştırmalar, perakende paneli, hane tüketim paneli, medya paneli ve medya araştırmaları, dijital ve kalitatif araştırmalar bölümlerinde farklı kademelerde çalıştı. 2001 yılından itibaren Ipsos bünyesinde çalışan Aykan, 2012 yılından beri Kalitatif Araştırmalar bölümünü yönetiyordu.

Ece Ertürk Hakkında
Ece Ertürk, 2005 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl ACNielsen’de Kalitatif Araştırma Bölümü’nde, Araştırma Uzmanı olarak işe başladı. Farklı kalitatif araştırma konu ve yöntemlerinde tecrübe kazandıktan sonra, 2007 yılında Ipsos’ta Kalitatif Araştırmalar Bölümü’nde Kıdemli Müşteri Temsilcisi olarak çalışmaya başladı. Ece Ertürk, 2012 yılından bu yana Ipsos UU bünyesinde farklı sektörlerde geniş bir portföye hizmet veren bir ekip ile Direktör olarak görev yapıyordu.

Tolga Kahraman Hakkında
Araştırma sektörüne 1992 yılında Piar-Gallup şirketinde analiz ve proje takip sistemleri geliştirmek üzere adım atan Tolga Kahraman, iş hayatı süresince Üretim, IT, AR-GE ve Fiyatlandırma bölümlerinde farklı kademelerde çalıştı. 2012 yılından itibaren Ipsos Inovasyon Direktörü olarak görev yapan Kahraman, Neuromarketing, Mobil ve Sosyal Medya araştırmaları gibi yeni araştırma tekniklerinin şirket bünyesine katılması ve online teslimat sistemlerinin geliştirilmesinden sorumlu olarak çalıştı.

Şems Hür Hakkında
1997 yılında Marmara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olan Şems
Hür, sonrasında 2002 yılında Richmond (Londra) Pazarlama Yönetimi sertifika programını tamamladı. Şems araştırma sektörüne 1995 yılında IRI şirketi ile adım attı. Türkiye ve İngiltere’de araştırma ve perakende sektörlerinde farklı görevlerde bulunan Şems, Ipsos’a İnovasyon Müdürü olarak katıldığı 2008 yılına kadar IRI, Nielsen,Tansaş ve Leo Burnett reklam ajansında çalıştı. Yenilikleri çarpraz iş ekipleri kurarak, hızla uygulamaya geçirmek ve pazara yansıtmaktan sorumlu olduğu inovasyon yöneticiliğinin yanısıra 2009 yılında CATI yöneticiliğini de üstlendi. 2012 başından itibaren CATİ-CAWI ve ad hoc üretim direktörü olarak görev alan Şems Hür, Ağustos 2013 itibari ile Operasyon Genel Müdürlüğü ve Icra Kurulu Üyeliği görevini üstlendi.

Kasım 25, 2015

0

Bültenler, Haberler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın