Bültenler

Ipsos’tan Nörobilim’de Bir Sıçrama Daha

Tüketici nörobiliminde uluslararası bir lider olan Neurohm ile Ipsos global bir anlaşmaya imza attı.

Varşova merkezli Neurohm, Implicit Reaction Time (IRT™) olarak bilinen ve tüketicilerin bilinçdışı ilişkilendirmelerini, algılarını ve etkilenmelerini anlamaya yardımcı olan teknikte Ipsos’un temel iş ortağı olarak altyapı sağlayacak.

IRT™ tekniğini biraz açmak gerekirse; bu teknik, kalibre edilmiş bir reaksiyon sürecine dayanarak, insanların söyledikleriyle ilgili bilinçdışı inanışlarının ne derece güçlü olduğunu belirliyor. Daha geleneksel araştırmalarla birlikte kullanıldığında, bu teknik, tüketiciden alınan yanıtların hem bilinçli hem de bilinçdışı boyutlarını açığa çıkararak oldukça entegre bir perspektif sağlıyor. Tipik bir IRT™ modülü, U-Scale ismi verilen ve Ipsos ve NEUROHM tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen bir ölçeklendirme kullanılarak online bir soru formuna kolaylıkla entegre edilebiliyor.

IRT™’nin temelinde reaksiyon süresinin hızını ölçümlemek yatıyor. Bu da yakın alakanın veya inanışın göstergesi olarak kullanılıyor. Geçtiğimiz 2 yılda Ipsos Nörbilim merkezi ve Neurohm özellikle copy testing, tracking, marka stratejisi, politik araştırmalar, ürün, paket ve konsept testleri için ortaklaşa araştırma uygulamaları gerçekleştirdiler.

IRT™ ve diğer nörobilim uygulamalarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak için Ömer Gözü ile iletişime geçebilirsiniz. (Omer.Gozu@ipsos.com)

Haziran 24, 2014

0

Bültenler, Haberler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın