Bültenler

Ipsos’un Reklam ve Marka Uzmanları Bu Konferansta Buluştu!

21 Mayıs tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Marka Reklam ve İtibar Araştırmaları Konferansı marka, pazarlama ve araştırma profesyonellerini buluşturdu. Konferansa konuşmacı olarak katılan Ipsos uzmanları Reklam araştırmalarının ön ve sonraki süreçlerinde uygulanan yeni yaklaşım ve tekniklerden ve kurumsal itibar araştırmalarındaki yeniliklerden bahsetti.

ASI:Connect Türkiye’de ilk kez bu konferansta duyuruldu.

Ipsos İngiltere Reklam Araştırmaları direktörü Samira Mohamed tarafından gerçekleştirilen sunumda, başarılı reklam geliştirmek için; medya ortamını yansıtabilen reklam ön testi nasıl yapılır? En iyi medya karması nasıl oluşturulur? Soruları yanıtlanırken ayrıca, reklam ön testi ile reklamın duygu etkisi, marka değerine katkısı ve bilinçdışı etkiler de yer alan diğer başlıklar arasındaydı.

Konferansın ilk bölümü Matt Williams’ın Kurumsal İtibar sunuşu ile son buldu. Williams sunuşunda kurumsal itibar kavramı, kurumsal itibarın yapı taşları ve kurumsal itibarın nasıl ele alınması ve araştırılması gerektiği ile ilgili bilgiler verdi.

Konferansın ikinci bölümünde söz alan Ipsos Türkiye Reklam Araştırmaları Direktörü Yasemin Özen, Marka ve Reklam İzleme Çalışmalarında Yenilikler ve Neuro Katkısı konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Yeni «tracking» sisteminde reklam performansını artırabilecek erken uyarı göstergeleri nelerdir? Yeni «tracking sistemine neuro teknikler nasıl eklemlenir? Gibi soruları yanıtlayan sunuşta ayrıca, reklamın marka inşasına katkısı, kampanyalara erken müdahale olanakları, reklam etki ve yaratıcılık endekslerinin anlamından da bahsedildi.

Konferans sunuşlarını incelemek isterseniz:

Samira Mohamed, Nurturing Great Creative

Yasemin Özen, Marka ve Reklam İzleme Çalışmalarında Yenilikler ve Neuro Katkısı

Matt Williams, Corporate reputation research and increasing the value of reputation

Mayıs 24, 2014

0

Bültenler, Haberler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın