Haberler

İşaretler 4. Sayı – Koronavirüs Krizini Anlamak

2020, şu ana kadar gelinen dönemde hiç şüphesiz ki yeni koronavirüs (COVID-19) salgını ile akıllarda kalacak bir yıl.

Salgın; hükümetleri, şirketleri ve bireyleri bir dizi zorluğa yanıt vermek durumu ile karşı karşıya bıraktı ki bahsedilen zorluklar «yüzyılda bir» oluşacak zorluklar olarak tanımlanıyor.

Önümüzdeki haftalarda ve aylarda izlenmesi ve ölçümlenmesi gereken pek çok konu ile karşı karşıyayız. Hükümetler, krizi yönetme ve kamuoyunu bilgilendirme baskısına yönelik hareket ederken; büyük ve küçük ölçekli işletmeler, çalışanları ve müşterileri için doğru kararları vermenin yollarını arıyorlar. Bireylerde ise kısa ve uzun vadede tutum ve davranış değişikliklerinin yaşanması bekleniyor.

Ipsos olarak 4.sayısını ürettiğimiz «İşaretler» yazı dizimizde; Ipsos’un Türkiye’den ve farklı ülkelerden deneyimli araştırmacı kadroları tarafından hazırlanan koronavirüs dönemine dair bilgileri, analizleri ve önerileri paylaşmaya devam ediyoruz.

Ipsos’un bu alandaki yayınlarına açılan bir kapı görevi gören bu dosyada, derlediğimiz kısa özetlere göz atıp ardından dilerseniz «YAZININ TAMAMI İÇİN» ifadesine tıklayarak kapsamlı dökümana erişebilirsiniz.

Dosyaya erişmek için buraya tıklayın.

Nisan 15, 2020

0

Haberler

Yorum yazın