Bültenler

İyi Bir Dış Görünüm Günlük Hayatta Başarı ve Özgüven Sağlar mı?

Dış görünüşlerini daha iyi hale getirmek için bir profesyonele gitme konusuna açık olan yetişkinlerin çoğu; genel olarak dış görünümün, vücut imajının ve moda ve güzellik konusunda trendi yakalamanın günlük hayatta başarı ve özgüven getireceğini belirtiyor.

Allergan için Türkiye dahil 18 ülkeden, dış görünümünü iyileştirmek için bir profesyonele gitmeye sıcak bakan bireylerle gerçekleştirdiğimiz araştırma; dış görünüşleri ve vücut imajlarının özgüven ve başarıyı nasıl etkilediği ile ilgili değerlendirmelere ışık tuttu.

Araştırmaya katılan uluslararası katılımcıların ortalama %91’i en iyi şekilde dış görünüşe sahip olmanın, kariyer, okul vb günlük aktiviteler için önemli olduğunu düşünüyor. Buna ek olarak yine katılımcıların %86’sı dış görünüş şeklinin ve %83’ü de vücutlarının nasıl göründüğünün hayatın tüm alanındaki başarılarına etki edeceğine inanıyor. Her 10 kişiden hemen hemen 9’u fit ve sağlıklı gözükmenin ve moda ve güzellik trendlerini yakalamanın özgüvenlerine katkıda bulunduğunu belirtiyor. (%89).

• Özellikle genç yetişkinler dış görünüşün günlük hayattaki başarıya katkıda bulunduğu konusunda hem fikirler.
• Yine bu konuda erkekler, dış görünüşün başarıya etki ettiğine kadınlara oranla daha fazla inanıyorlar.

Dış görünüşe verilen bu yüksek öneme rağmen, her 10 katılımcıdan 7’si vücutlarının nasıl olduğu konusunda farkındalık sahibiler. Katılımcıların %77’si de belli vücut yapıları hakkında bilgi sahibi olduklarını iletiyorlar.

Her 10 kişiden hemen hemen 9’u vücutlarıyla ilgili sahip oldukları problemlerle ilgili çözümlerin olduğunu belirtiyorlar ve %84’ü vücutlarıyla ilgili hayal ettikleri görünüme kavuşana kadar denemeyi bırakmayacaklarını belirtiyor. özellikle 35 yaş altı yetişkinler bu konuda oldukça kararlı gözüküyor. (%89)

Araştırmayla ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Mart 27, 2019

0

Bültenler, Haberler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın