Bültenler

Kalitatif Moderatörlük Sertifika Programı Başlıyor

İstatiklerin de ötesine geçerek insan davranışlarının altında yatan nedenleri keşfetmede önemli bir araştırma tekniği olan Kalitatif Araştırmalar, araştırma sektörünün her geçen gün daha da önem kazanan bir birimi haline geliyor. Sektör her geçen gün bu alanda uzmanlaşmış Kalitatif Moderatörlere daha fazla ihtiyaç duyuyor. Sektöre bu nitelikte insan kaynağı sağlamayı hedefleyen Ipsos KMG, akademi ve iş dünyasından konusunda uzmanların ortaklığı ile sektörde bir ilk olacak Kalitatif Moderatörlük Sertifika Programını başlatıyor.

Konuyla ilgili olarak Ipsos KMG Kalitatif Araştırmalar Genel Müdürü Sabiha Örünğ şunları iletti: “Sektörde önemi hızla artan bu alanda yeterince kalifiye ve yetkin elaman sayısı 50 kişiyi geçmiyor.  Artan ihtiyaçlar çerçevesinde sektördeki mevcut yapı müşterilerimizin ihtiyacını sağlıklı bir şekilde karşılayamacak durumda. Ipsos KMG olarak alanındaki öncü duruşumuzla yine bir ilke imza atıyor ve Kalitatif Moderatörlük Sertifika Programını başlatıyoruz. Böylece hem sektörün önemli bir ihtiyacını çözecek hem de kalitatif araştırmalarda iş yapma biçimini farklı bir potansiyele taşıyacağız.”

Kurumsal bir firmada en az beş yıl bir deneyimi olan ve proje bazlı esnek çalışmayı hedefleyen adayların katılabileceği Kalitatif Moderatör Sertifika Programı: 1 ay teorik, 2 ay pratik olmak üzere toplam 3 aylık bir sürede gerçekleşecek. 1 aylık teorik eğitim kapsamında katılımcılar, Kalitatif Araştırma Yöntemleri, Projektif Teknikler, Moderasyon, Müşteri İletişimi, Analiz ve Raporlama gibi konu başlıklarında Ipsos KMG nin sektöründe lider müşterilerinin yöneticilerinden dersler alacaklar. Aynı zamanda, Pazarlama, Tüketici Psikolojisi, İletişim gibi konularda da çeşitli üniversitelerden alanında uzman akademisyenler tarafından verilecek seminerlere katılacaklar.

1 aylık teorik eğitim programını başarı ile tamamlayanlar, daha sonra 2 ay boyunca Ipsos KMG Kalitatif Araştırmalar Departmanı’nda uzman proje yöneticileri ile birlikte projelerde aktif bir şekilde çalışma imkanı yakalayacak ve bir fiil alanda yaşananları da deneyimleyebilecek.

Kalitatif Moderatörlük Sertifikasyonu bir Danışma Kurulu tarafından onaylanacak
Akademi ve iş dünyasından katılımcılar ile Ipsos KMG’deki Kalitatif Araştırma konusunda uzman kişiler tarafından oluşturulacak Danışma Kurulu bu sertifika programına danışmanlık yapacak. Buna ek olarak Kalitatif alanında tanınmış isimler tarafından verilecek eğitimler ve sektöründe lider firmaların validasyonu sonrasında katılımcılar sertifika almaya hak kazanacaklar.

Sertifika sahibi adayların Ipsos KMG’de proje gerçekleştirme olanakları da bulacağı Kalitatif Moderatörlük Sertifika Programı 2 Ağustos’ta başlıyor.

Detaylı bilgi için ozge.acar@ipsos.com ‘a email gonderebilirsiniz.

Temmuz 25, 2011

0

Bültenler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın