Bültenler

Kalp mi Cüzdan mı?

Global olarak%52’lik bir oran markaların çevreci çabalarını göz önünde bulunduruyor ama sadece %38’i bunun için daha fazla ödeyebilirim diyor!

Çevre-dostu ürünler ve süreçler, hararetli çevre sevdalıları tarafından özel bonus puanlar artık almıyorlar. Biyo-çözünürlüklü, geri dönüşümlü ve zehirsiz… Bunlar, ne kadar ilke edinmiş ya da edinmemiş olalım, yeşil hayata özgü sıklıkla karşılaştığımız kelimeler… Ipsos Global @dvisor tarafından gerçekleştirilen online araştırmaya göre, dünya geneline baktığımızda yarıdan biraz fazlamız (%52), markaların çevreye duyarlı hareketlerini takdir ediyoruz. Fakat sadece %38’imiz “yeşil” veya çevre dostu ürünler için daha fazla ödemeye razıyız. Bu demek oluyor ki, üreticinin çevreyi koruma çabalarını takdir edenler arasında bile iş kasada ödeme yapmaya gelince tutumu değişenler var.

Daha fazla detay için buraya tıklayın:

http://ipsos-na.com/news-polls/pressrelease.aspx?id=6310

Kasım 21, 2013

1

Bültenler, Haberler

Diğer yazıları okuyun

Yorum (1)

Yorum Yaz

Muzaffer KOÇYİĞİT

Kasım 25, 2013 at 1:56 Ös

Çevre dostu yaklaşımlara evet , bunun getirdiği ve/veya getirebileceği ek masrafa hayır deniyorsa bu, insanın bencil ve bu günü düşünen ya da çevreci yaklaşımların tedarikçiler tarafından istismar edildiği düşünüyor olmasından kaynaklanıyor olduğunu gösterir.

Yorum yazın