Bültenler

Konferans Gelirleriyle Robotik Atölye

Araştırmada Yenilikler Konferansı Gelirleriyle Balat Kırımlı Aslanbey İlkokulu’nda bir Robotik Kodlama Atölyesi kuruldu.

Ipsos tarafından 25 Nisan’da gerçekleştirilen Araştırmada Yenilikler Konferansı’na katılmak için Bütün Çocuklar Bizim Derneği’ne gerçekleştirilen bağışlarla İstanbul Balat’ta yer alan Kırımlı Aslanbey İlkokulu’nda bir Robotik Kodlama Atölyesi kuruldu. Atölyenin açılışı Ipsos ve Bütün Çocuklar Bizim Derneği yetkilileri, Kırımlı Aslanbey İlkokulu yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencilerle birlikte 12 Haziran gününde gerçekleştirildi.

İstanbul Balat’ta yer alan Kırımlı Aslanbey İlkokulu, mülteci, roman ve iç göçle gelen ailelerin çocuklarının eğitim gördüğü bir okul olarak öne çıkıyor. Konferans gelirleriyle aynı zamanda yine bu okulda 100 çocuğun yaz okuluna katılması sağlanacak.

Ipsos’un Türkiye CEO’su Sidar Gedik konuyla ilgili şunları iletti: “Bütün Çocuklar Bizim Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarının varlığı çok önemli. Ancak böyle STK’larla güçlerimizi birleştirdiğimizde böyle güzel eserler ortaya çıkabiliyor. Çocukların hayal etmesi, üretmesi, hoşça vakit geçirmesi, eğlenmesi ve öğrenmesine vesile olduğumuz için çok mutluyuz. Bu projeyi hayata geçirmemizi sağlayan Araştırmada Yenilikler Konferansımızın katılımcılarına da ayrıca teşekkürlerimizi tekrar iletiyoruz.”

Ipsos, Türkiye’de Araştırmada Yenilikler Konferansı’nı 10 yıldır gerçekleştiriyor. Konferans, yalnızca Araştırmanın gelişimine odaklanan ve geliri sosyal projelere aktarılan Türkiye’deki tek konferans olarak belirtiliyor. Pazarlama ve araştırmanın en sıcak konuları, alanının global ve yerel uzmanlarıyla 10 yıldır Araştırmada Yenilikler Konferansı’nda ele alınıyor.

Konferansın bugüne kadarki gelirleriyle özellikle çocuk ve eğitim alanında birçok projeye imza atıldı. Bugüne kadar TEGV, UNİCEF Türkiye Milli Komitesi, Baba Beni Okula Gönder Projesi, Sokak Çocukları Rehabilitasyon Derneği, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı ve Barış için Müzik Vakfı gibi birçok sivil toplum kuruluşu ile projeler gerçekleştirildi.

Haziran 25, 2019

0

Bültenler, Haberler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın