Bültenler

Loyal or Lazy: Understanding the Instinctive Consumer

Tüketicilerin ürünleri neden satın aldıklarıyla ilgili etkenler gerçekte çoğu pazarlama profesyonelinin inanmak istediğiyle pek uyuşmuyor. İster markaya olan ölümsüz aşk deyin isterseniz o kategori içerisinde başka markanın görülmesine engel olan alışkanlıklar, en önemli incelenmesi gereken nokta tüketicinin sizin ürününüzü satın almayı seçmesidir. Bu bağlamda markanızı tam olarak avantajlı konuma getirmeniz için, tüketicinin planlama hareketini seçme hareketinden ayırmanız, tüketicinin aldığı kararlarda içgüdü mü yoksa alışkanlıkların mı devrede olduğunu anlamanız ve tüketicilerin içgüdüsel yapılarını daha iyi özümseyeceğiniz araştırma teknikleri kullanmanız gerekir.

http://www.ipsos-na.com/knowledge-ideas/marketing/points-of-view/?q=pov-loyal-or-lazy linkinden indirebileceğiniz makalede* konuyla ilgili daha detaylı incelemelere ulaşabilirsiniz.

*Makale dili ve ilgili websitesi İngilizce’dir ve orijinal haliyle sunulmaktadır. Henüz üye değilseniz “Register Now” bölümünden kolaylıkla üye olabilirsiniz.

Haziran 23, 2011

0

Bültenler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın