Bültenler

Ne Düşündüğünüz Kimin Umurunda?

Sürdürülebilir kalkınma zamanımızın en büyük zorluğu. Dünyanın kısıtlı kaynaklarını korurken aşırı yoksulluğa son verebilir ve eşitsizliği azaltabilir miyiz?

Dünya Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Çağına doğru ilerlerken, çabalar kalkınma planlarını iyileştirmek ve etkilerini ölçümlemeye yoğunlaşıyor. Bu alanda bir “Data Devrimi”nden söz ediliyor.

Bir zamanlar bu konuya katılım ve sahiplenilmesinden durmaksızın bahseden sektör, vatandaşları ve bunlardan yararlanacakları dinliyor mu? Ya da odaklar sadece yatırımların karşılığına ve verimliliğe mi yoğunlaşmış durumda? Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleriyle ilgili 230 ilerleme göstergesinden sadece 4’ünün insanların algılarıyla ilişkili olduğu belirtiliyor.

Ipsos yakın zamanda Londra’da gerçekleştirdiği bir etkinlikte Sürdürülebilir Kalkınma Araştırmaları Merkezini kurduğunu açıkladı ve bu etkinlikte Sürdürülebilir Kalkınma konusunda uzmanları biaraya getirdi ve uluslararası kalkınma topluluğunun insanları dinleme önceliğini azaltıp azaltmadıkları tartışıldı.

Bu etkinlikte gerçekleştirilen sunuma erişmek için buraya tıklayın.

Mart 23, 2017

0

Bültenler, Haberler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın