Bültenler

Öncü Kullanıcıların Geliştirdiği İnovasyonu Anlamak

Yeni ürün konseptlerini içeride geliştirmenin yanı sıra öncü kullanıcılar tarafından geliştirilen inovasyonları sistematik olarak bulmak, takip etmek ve bunları ticari hayata adapte etmek de günümüzde artık oldukça önemli hale geldi. Ipsos ve MIT işbirliği ile yeni ve çevik bir Öncü Kullanıcı İnovasyon metodu geliştirildi.

Ürün ve hizmet inovasyon araştırmalarında üreticilerden ziyade öncü kullanıcıların yeni ürün ve hizmet yaratımında etkili rol oynadıkları uzun zamandır bilinen bir olgu. Öncü kullanıcı grubu daha ürün ve hizmetler ortaya çıkmadan onları doğru yöne yönlendirebilecek kişiler olarak tanımlanıyor. Dolayısıyla üreticilerin ve onlara danışmanlık yapanların, inovasyon süreçlerini bu gerçeğe göre adapte etmeleri oldukça önemli hale geliyor.

Tüm bu gerçeklerden yola çıkarak Ipsos olarak MIT ile işbirliğinde yeni bir inovasyon metodu geliştirdik. Bu yeni metod kullanıcılar tarafından yaratılan içeriklere semantik algoritmalar uygulanarak tüketici ürünlerinde ticari başarı getirebilecek inovasyonları belirlemeye dayanıyor. Bu metodla ilgili detaylı bilgi ve analizlere DECODING THE LEAD USER INNOVATION LANDSCAPE adlı makaleden ulaşabilirsiniz.

DECODING THE LEAD USER INNOVATION LANDSCAPE makalesine ulaşmak için buraya tıklayın.

*Makale İngilizce olarak hazırlanmıştır ve orijinal haliyle paylaşılmaktadır.

Kasım 27, 2019

0

Bültenler, Haberler

Yorum yazın