Haberler

Online Alışverişci Davranışı Artık Canlı Olarak Takip Edilebilecek

Ipsos Tüketici Panelleri kapsamında 2020 yılının başında kurulan Türkiye’nin ilk ve tek E-Ticaret Paneli, pazara ışık tutmaya devam ediyor. Artık E-Ticaret Paneli ile online dünyaya doğru hedef ile gitmek mümkün…

2020 yılı özellikle Mart ayından sonra online alışveriş dinamiklerinin geliştiği ve değiştiği bir dönem oldu. İnternet kullanıcılarının içerisinde bu dönemde online alışveriş ile yeni tanışanlar olduğu gibi alışveriş yapmayı bırakanlar da oldu.

Ipsos olarak pazarın hızlı değişim içerisinde olmasına hane tüketim panelimizin de yapısını entegre ettik. İnternetten en az 2 kere alışveriş yapan bireyleri kapsayan ve alışverişçi temsili olarak kurduğumuz E-Ticaret Panelini, pazar dinamiklerini yakalayacak bir alt yapı ile geliştirmeye başladık.

Bu gelişim için hane tüketim paneli gücümüzden faydalanılarak her ay düzenli olarak yeni alışverişçi takibi yapılacak ve bu orana göre online alışverişçi uzayı güncellenecek. Bu ölçüm sayesinde pazara yeni gelen alışverişçileri ve pazarın büyümesini canlı olarak takip edebileceğiz. 4.000 birey ile başlattığımız panelimizi de yılın sonunda 5.000 bireye çıkartarak yolumuza devam edeceğiz.

Online alışverişçilerin sanal alemde yaptığı alışverişi mercek altına alan ve değişen dinamikleri analiz eden E-Ticaret Paneli; “Sanal alışverişçi” Kim? Nerede? Nasıl? Neden? Alışveriş yapıyor sorularınız için tek kaynak…

Ipsos E-Ticaret Paneli ile ilgili daha detaylı bilgi için ceyhan.demiray@ipsos.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Kasım 5, 2020

0

Haberler

Yorum yazın