Bültenler

Online Video Reklamların Etkinliğinin Ölçümlenmesinde Ipsos, Facebook’la İşbirliği Yaptı

Öngörülebilen bir gelecekte online video yatırımlarının çift haneli büyüme rakamlarına ulaşacağı tahminiyle, artık daha çok reklamveren sosyal mecralardaki video reklamlarının performansını daha iyi anlamak istiyor. Sıklıkla online video başarısı sadece görüntüleme ve klik sayısı gibi davranışsal metriklerle ölçülüyor, fakat bu metrikler, marka bilinirliğinde artış gibi anlamlı marka sonuçları için çok da ilişkili sonuçlar veremiyor.

Reklamverenlerin, video reklamlar iş hedeflerine nasıl katkıda bulunabilir konusunu anlama ihtiyaçlarından yola çıkarak Ipsos Connect, Connect :Live adını verdiği bir çözüm geliştirdi.

Connect:Live, davranış, kayıt ve anket bazlı metrikler kullanarak Facebook video reklamlarının marka etkinliğini canlı platformda ölçümlüyor. Reklamverenler, potansiyel reklamlarını bir ön teste tabi tutabiliyorlar ve böylelikle lansman öncesinde en iyi reklamı seçebilliyorlar ve bir kampanyanın marka etkisini video yayındayken daha ilk birkaç gün içerisinde ölçümleyebiliyorlar ve eş zamanlı olarak iyileştirmeler yapabiliyorlar.

Connect:Live, içgörünün hızını güvenilir marka metriklerinden oluşan kapsamlı bir setle birleştirebiliyor ve kullanan müşterieler anlamlı iş kararları almak için ihtiyaç duydukları içgörüleri; net ve aksiyona dönük göstergelerin olduğu bir raporla alabiliyorlar.

Connect:Live, Ipsos Connect’in büyüyen dijital portfolyosunun sadece bir ufak bir parçası… dijital ve tüketici içgörülerini birleştirmeye odaklanmış olan Ipsos Connect, müşterilerine güçlü markalar geliştirmeleri için yardım etmeye devam ediyor.

Tek sayfalık bilgi dosyası için buraya tıklayın.

Daha detaylı bilgi için Betül Yavuzol ile iletişime geçebilirsiniz: betul.yavuzol@ipsos.com

Ekim 24, 2016

0

Bültenler, Haberler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın