Bültenler

Tek Projede Konsept Testi ve Optimizasyonu Yapılıyor, Maksimum 5 Gün* Sonra Teslim Ediliyor.

Yüzlerce, binlerce ürün, süpermarketlerin, toptancıların ve diğer perakende satış noktalarının raflarını dolduruyor.  Geride kalan binlerce yeni ürün ise rekabet edemeyeceklerin yerini almak üzere sıraya giriyor. Bilgi, yenilikçilik, proaktif olabilme ve pazar taleplerine cevap verebilme yeteneği, rekabetin oldukça yoğun olduğu hızlı tüketim ürünleri sektöründe var olabilmenin ana unsurlarını oluşturuyor.

Daha hızlı ve daha büyük inovasyonlarla tüketicinin karşısına çıkması gerekliliğini bilerek Ipsos InnoQuest, Overnight (Günübirlik) Konsept Testlerini yarattı. Ipsos Günübirlik Konsept Testi ile hem hızlı çözümler sunuluyor hem de konseptlerin potansiyelleri ve onları pazarda başarılı kılmak için nasıl özellikli olarak geliştirilebileceği gösteriliyor.

Ipsos’un küresel Inovasyon Çözümleri Başkanı Barbara Garau ‘Müşterilerimiz artık çok daha hızlı çözümler arıyor’ diyip ekliyor ‘ama kimse hız için kaliteden de ödün vermek istemiyor’. Özellikle konsept testleri için sadece yüksek potansiyelli ürünleri erkenden tespit etmek yetmiyor, bu konseptleri nasıl iyileştirebileceğimizi de bilmek de hem zamandan tasarruf sağlıyor hem de markalarımızın pazardaki potansiyeli daha da büyütmemize yön veriyor.

Ipsos Günübirlik (Overnight) Konsept Testleri

Metodoloji Online, Mobil, yüzyüze
Materyal Konsept
Konsept Sayısı Bir projede maksimum 5 konsept
Çıktılar • Aksiyon standartlarıyla beraber fırsat skorları (Opportunity Scores)

• Her konsept için ana kriterlerin raporlanması

• Mesaj Optimizasyonu

•İlk Örnekler (Archetypes)

Ipsos InnoQuest günübirlik konsept testi ikili güçte bir çözüm sunuyor: hem çok hızlı konseptleri değerlendirmenizi hem de onları nasıl optimize edeceğinizi bir çok teste gerek kalmadan bir projede yapıyor. Buna ek olarak Insight Accelerator da maksimum 5 günde valide edilmiş bir şekilde öngörü / fikir ve konseptler üretilmesine yardımcı oluyor.

Aşağıda konseptleri geliştirmeye yardımcı olması için bu testin içinde olan Konsept Değerlendirme modülünün çıktılarını görebilirsiniz:

görsellll

* Yüzyüze sahalarında formun onayından 5 iş günü sonra, online sahalarda ise 3 iş günü sonrası, maksimum 5 konsept olmak şartıyla teslimat yapılıyor.

Ipsos InnoQuest Hakkında

Ipsos InnoQuest, tüketicilerin zihinlerinde olup bitenler hakkında net fikirler veren, onların ihtiyaçlarını ve beklentilerini ortaya çıkartan, stratejik planlama ve taktiksel karar vermeniz için uygulanabilir bilgiler sağlayan, yenilikçi ve geçerliliği sınanmış geniş bir araştırma ürünleri yelpazesi sunuyor. Bu ayrıcalıklı araştırma ürünleri, sektörünüzün dinamiklerini çok iyi bilen ve dünyanın önde gelen pek çok markasına etkin pazarlama önerileri sunma konusunda deneyim sahibi, hızlı tüketim ürünleri araştırma uzmanları aracılığı ile size ulaşıyor. İster yerleşmiş bir markaya yön veriyor olun, isterseniz de yeni bir ürün ya da ürün çeşidini yaratıyor olun, başarının nihai ölçütü, yaptığınız yatırımın geri dönüşüdür.

Konsept testleriyle ilgili daha detaylı bilgi için Ipsos müşteri danışmanınızla veya Ozge Akcizmeci (ozge.akcizmeci@ipsos.com) ile iletişime geçebilirsiniz.

Haziran 23, 2015

0

Bültenler, Haberler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın