Bültenler

Sağlık – Zindelik Alanındaki Akıllı Uygulamalar Global Kullanıcıları Tarafından Yararlı Bulunuyor

Akıllı cihazların hayatımıza girmesiyle yaygınlaşan uygulamalar çok çeşitli alanlarda karşımıza çıkıyor. Bunlardan en revaçta olanları da sağlık ve zindelik alanındaki uygulamalar… Peki bu uygulamalar kullanıcılarının hayatlarını gerçekten kolaylaştırıyor mu? Ipsos Global @dvisor, Türkiye dahil 27 ülkede online olarak gerçekleştirilen araştırma ile bu soruya yanıt buldu.

Araştırmaya göre global olarak değerlendirildiğinde, medikal, sağlık veya zindelikle ilgili akıllı uygulamaları kullananlar, sağlıkla ilgili dokuz faktörden sekizini çok veya oldukça yararlı buluyorlar. En çok yararlı bulunan uygulama konuları ise egzersiz(%82) ve sağlıklı-yemek (%79)… Kilo vermek kategorisindeki uygulamalar ise %68’lik bir oranla yararlı bulunuyor. Stresi azaltmak (%65), uyku kalitesini artırmak (%62) ve kolesterolü düşürmek (%61) amaçlı kullanılan uygulamalar ise yine yüksek oranda yararlı bulunan uygulamalar arasında gözüküyor.

Kullanıcıların, spor randevularını veya reçetelerinde yazan ilaçları alma zamanlamalarını takip ettikleri uygulamalar ise sırasıyla %59 ve %57 oranlarında yararlı bulunuyor.

Sigarayı bırakmak için kullanılan uygulamalar ise kullanıcıların yarısından biraz daha az bir kitle tarafından yararlı olarak değerlendiriliyor.(%48).
Sonuç olarak sağlık ve zindelik için kullanılan akıllı uygulamalar global olarak değerlendirildiğinde çoğunluğu memnun ediyor gözüküyor.

Araştırmayla ilgili daha detaylı bilgiler ve data dosyası için buraya tıklayabilirsiniz.

Şubat 24, 2014

0

Bültenler, Haberler, Sunum Raporlar

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın