Bültenler

Sosyal Medya Politikayı Yeniden Şekillendirir mi?

Ipsos’un Sosyal Araştırma ve Kurumsal İtibar Uzmanlarından Mike Colledge ve Chris Martyn son makalalerinde kamu düzeni, sosyal ve politik konuların sosyal medya üzerinde nasıl tartışıldığını incelediler. Global @dvisor’ ın 24 ülkeden toplanmış verilerine dayanarak, bazı anahtar gözlemlerini bir makalede derlediler.

Bu makaleden göze çarpanlar arasında şunlar yer alıyor:

• Herbir ülkede toplumun kayda değer bir oranı aktif ya da pasif olarak kamu düzeni, sosyal ve politik konularında yer alıyor. Fikir ve potansiyel davranış oluşumunlarından meydana gelen bu yeni bir dünyanın, karar mekanizmaları ve etkileyiciler tarafından anlaşılması ve gözlemlenmesi gerekiyor.
• Aktif Kullanıcılar potansiyel savunucuları ya da belirli konulardaki karşıtları temsil ediyor. Pasif Kullanıcılarda aynı zamanda potansiyel öneme sahipler çünkü online olmalarıyla Aktif Kullanıcıya dönüşmek için ilk adımı atmış sayılıyorlar.
• İnternet geleneksel coğrafi sınırları izlemez: Bilgi kaynaklarını, fikir ve yorum paylaşımlarını, kamu düzenindeki, sosyal ve politik konulardaki fikir ve hareketliliği verimlileştirme dünyasını coğrafik olarak sınırlandırmaya gerek yoktur.

Makalenin tamamını okumak icin buraya tıklayın.*
http://www.ipsos-na.com/dl/pdf/knowledge-ideas/public-affairs/IpsosPA_POV_SocialMediaDiscourse.pdf
*Makale dili İngilizce’dir ve orjinal haliyle sunulmaktadır.

Temmuz 22, 2013

0

Bültenler, Haberler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın