Bültenler

Super Bowl Reklamlarında Son Saniyeler Kazananları Belirledi

Ipsos Connect , 2015 Super Bowl /Amerikan Futbol Ligi Finali esnasında yayınlanan reklamlara tüketicilerin verdiği bilinçdışı tepkileri ölçümledi.

1400 tüketici ile eş zamanlı olarak ölçümlenen 86 reklamın tümünde, Realeyes yüz kodlama yazılımı kullanıldı ve webcam aracılığıyla analizler gerçekleştirildi.

Sonuçlar, en iyi reklamların, kitleyle daha erken ilişki kurabilen ve bu ilişkinliği sürdürebilen ve marka etkisini de destekleyerek duygusal olarak yüksek bir düzeyde biten reklamlar olduğunu gösterdi.

En kritik olan son 5 saniyede ilişki yaratmakta en başarılı olan 2 tane reklam vardı: bunlar Doritos’un ve Nationwide’ın reklamlarıydı.

Özetle Super Bowl reklamları spotun kapanış saniyelerinde kazandı veya kaybetti

Ipsos’un Nöro ve Davranış Bilimleri Merkezi Başkanı Elissa Moses konuyla ilgili şunları söyledi:

“Doritos ve Nationwide’ın reklam başarısı bize yıllardır düzenli olarak gözlemlediğimiz unsurları gösterdi. Çıkış yapmak için, hikayenizin yüksek bir duygusal noktada bitmesi gerekiyor. İster Cannes’da ödül alan bir reklam olsun ya da içeriğiniz online olarak paylaşım rekorları kırsın, final kısımdaki vuruşunuz pazarda kazanmanız için harekete geçirici faktör oluyor.”

Çalışma ile ilgili detaylı bilgilendirmeyi incelemek için buraya tıklayın.

Mart 23, 2015

0

Bültenler, Sunum Raporlar

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın