Bültenler

Toplumu Anlama ve Davranış Geliştirme Teknikleri Konferansı 7 Aralık’ta

Ipsos olarak içerik sağlayıcısı olarak destek verdiğimiz “Toplumu Anlama ve Davranış Geliştirme Teknikleri Konferansı”, Üsküdar Üniversitesi tarafından 7 Aralık 2016’da Ankara Hilton Garden Inn’de gerçekleştirilecek. Bilim ile insan arasındaki mesafeyi kaldırarak bilimsel bilginin bireyin var olan potansiyelini ortaya çıkarmada ve onu en üst seviyeye taşımada nasıl kullanılabileceğini anlatmayı hedefleyen konferansta [n]Beyin de içerik sağlayıcıları arasında yer alıyor.

Bireylerin karar verme süreçlerini anlamak, sosyal davranışlarının ardındaki kodları çözmek ve geleceğe yönelik doğru stratejiler oluşturmak için yeni bilimsel bakış açıkları ve araştırma tekniklerinin sunduğu fırsatlar bu konferansta açıklanacak.

Kamu kurum ve kuruluşlarının davet edileceği bu konferans, aynı zamanda öğrenci, alanında uzman kişiler, araştırmacılar ve bilim insanlarına da açık olacak. Konferansta; insan beyni, toplum psikolojisi ve toplum sosyolojisi üzerinden, toplumdaki bireylerin karar verme evrelerinin altında yatan sebepler ortaya konulacak ve böylece bireylerin tüm potansiyellerini kullanabilen ideal toplumu oluşturmaları yönünde nasıl yönlendirilebilecekleri üzerinde durulacak.

Konferansın Ana Başlıkları:

Sosyal Davranış – Yrd. Doç. Dr. Meltem Narter

Bireyin etkin davranış süreçlerinden biri olan sosyal davranış nedir? Sosyal davranış sadece bireye has bir davranış mıdır? Toplum bunun neresinde yer alır? Sosyal davranışı etkileyen toplumsal unsurlar nelerdir? Nasıl yapılanırlar?

Davranışlar ve Beyin – Prof. Dr. Sinan Canan

Bireysel ve sosyal davranışların sade kodları… Bireyin karar verme süreçleri beyinde nasıl işler? Bireye yapılan psikolojik ve sosyolojik etkiler nasıl davranışa dönüşür?

Kamu Sektöründe Araştırmanın Rehber Rolü… Dünya’dan Örneklerle “Perils of Perception: Gerçekler ve Algılar” – Özlem Bora & Semiha Feyzioğlu

Bilinçdışı Tepkilerin Işığında Başarılı İletişim – Özlem Bulut Sönmezyalçın

Kayıt ve detaylı bilgi için:

E-posta: info@brandway.com.tr

Kasım 28, 2016

0

Bültenler, Haberler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın