Bültenler

Tüketiciye Dokunan Araştırma: Consumer Touch

Ipsos Hane Tüketim Paneli uzmanları tarafından geliştirilen Consumer Touch ile çok çeşitli sektörlerde pazarlama satış profesyonellerinin merak ettiği konularda tüketici görüşleri ortaya çıkarılıyor ve tüketicilerin ürün kullanımı ve tutumlarıyla alakalı geniş çaplı veriler elde ediliyor. Bu veriler bireylerin bulunduğu hanelerin satın alım davranışlarıyla da desteklenerek çapraz değerlendirmelerle detaylı bir şekilde inceleniyor.

Consumer Touch projesi bu yıl da Ekim ayında hayata geçirilecek. Sorulacak soruların gerektirdiği filtrelemelere göre cevaplayan sayısı değişmekle birlikte, bu yıl da projeyle Türkiye çapında 15 yaş üzeri yaklaşık 16,000 birey ile görüşme yapılması hedefleniyor.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi çalışma, firmalara hangi soruları eklemek istediklerine dair gönderilecek olan taleple başlayarak Ipsos uzmanlarının düzenlemeleri ve kendi ekledikleri sorularla şekillenerek son halini alacak ve Ekim ayında sahaya indirilecek.

Çalışma kapsamında herhangi bir marka yönlendirmesi yapılmaksızın kullanım ve tutumlarla alakalı pek çok veri elde edilerek bu verilerin bireylerin bulunduğu hanelerin satın alım davranışlarıyla da desteklenerek incelenmesi sağlanacak. Örneğin, belirli bir kategorinin kullanımı konusunda bireylerin belirttiği düşünceler o kategoriyi yoğun veya az alan hane gruplarına göre nasıl değişmekte, tutumlar arasında ne gibi farklar gözlenmekte gibi analizler yapılabilecek.

Çalışma hakkında daha detaylı bilgiler almak ve aklınızdaki soruları paylaşmak için müşteri danışmanınızla veya Ahu Şendilmen (ahu.sendilmen@ipsos.com) ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Ağustos 22, 2013

0

Bültenler, Haberler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın