Bültenler

Türkiye Araştırmanın Bölgesel Merkezi Olma Yolunda

Ipsos KMG, geleneksel hale dönüştürdüğü kurumsal buluşmasını, bu yıl da başarıyla gerçekleştirdi. 326 Ipsos KMG çalışanı 2010 yılını değerlendirdi ve 2011 yılı planlarını sonuçlandırdı. Toplantıya, Ipsos Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölge CEO’su Shane Farrell da katıldı.

14 – 16 Ocak 2011 tarihlerinde, Papillon Hotel Antalya’da “Grup Zamanı” adıyla yapılan buluşmada Ipsos KMG CEO’su Vural Çakır yaptığı konuşmada “Türkiye’de araştırmanın olgunlaşma aşamasına girdiğini ve Istanbul’un gelişen ülkeler coğrafyasında bir bölgesel merkez olmaya başladığını” belirtti.
 
Vural Çakır’ın açıklamaları özetle şöyle;
“2010 yılında da Ipsos KMG güçlü büyüme temposunu sürdürerek yüzde 29 büyüme gerçekleştirdi. Çalışan sayısı 326’ya çıktı. Araştırma uzmanı sayısı 100’ü geçerken istatistik ve veri analiz uzmanı sayısı da 70’i buldu. Sektörel liderliğimiz pekiştirirken araştırmanın gelişimi açısından da olgunlaşma evresine girdik. Global Ipsos camiasındaki büyük ölçekli araştırma ülkelerinden birisi sayılabiliriz. Ülkenin gelişmesine paralel olarak Türkiye gelişmekte olan ülkelerde araştırmanın bölgesel merkezi oluyor. Birçok Türkiye markası ve global marka için uluslararası araştırmaları Türkiye’den yönetmeye başladık. 2010 yılında 32 ülkede araştırma projeleri yürüttük. 2011 yılına müşterilerimize Türkiye’de ve markalarını geliştirmek istedikleri diğer ülkelerde verdiğimiz desteği daha da güçlendirecek planlarla giriyoruz. En önemli gücümüz ise araştırmayı çok iyi bilen tutkulu ve zengin araştırma kadromuzla yolumuza devam ediyor olmamız.”

Ocak 24, 2011

0

Bültenler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın