Haberler

Webinar: Hazır Yemek Sektöründe Yeni Bir Keşif veTakip Araştırması: Ipsos Yeme & İçme Paneli

Hazır yemek – içecek sektöründeki çeşitlilik ve rekabet gün geçtikçe artıyor. Dolayısıyla bu sektörde faaliyet gösteren perakendeci ve içecek firmalarının alandaki trendleri takip etmesi önemli bir ihtiyaç haline geliyor. Ipsos olarak 2019 yılının başlangıcından itibaren bu sektörde tüketicilerin yeme & içme alışkanlıklarını düzenli olarak takip etmek üzere Yeme & İçme Paneli araştırmasını başlattık.

Ipsos Yeme İçme & İçme Paneli kapsamında; 14 yaş üstü Türkiye temsili nüfus üzerinden kebapçı, esnaf lokantası, hamburgerci, balıkçı, çiğ köfteci, pizzacı gibi hem zincir hem de tekil noktalardaki tüketimleri mobil uygulama üzerinden takip edebiliyor ve tüketicilerin tüketim anındaki menüsü ve içeceklerine dair fotoğraflar da elde edebiliyoruz… Dolayısıyla bu çalışma, perakendecilerin yanı sıra içecek firmalarının da yerinde tüketim kanalındaki pazarlama aktivitelerine bir baz oluşturma özelliğine sahip.

25 Şubat tarihinde gerçekleştireceğimiz webinarımızda Ipsos Yeme & İçme Paneli’nden sonuçlar ışığında;
• Farklı yaş ve cinsiyet gruplarının restoran tipi tercihlerini,
• Yerinde tüketim ve eve sipariş sektörlerinin büyüklüğünü ve sezonsal trendini,
• Tüketimlerin haftaiçi / haftasonuna ve günün farklı saatlerine nasıl dağıldığını
• Hangi tip yemeğin yanında hangi içeceklerin tüketildiğini
konuşacağız.

Ipsos Tüketici Panelleri kapsamında; sektördeki tüketim davranışlarını kanallar ve tüketicilerin demografik özellikleriyle birleştirerek; hem makro düzeyde Türkiye’deki hazır yemek sektörünün büyüklüğünü takip etme; hem de mikro düzeyde farklı özelliklerdeki tüketicilerin davranışlarını trend bir veri üzerinden inceleme imkanına sahibiz.

25 Şubat günü saat 15:00′de ücretsiz olarak katılabileceğiniz webinarda: Sadece yerinde tüketim değil eve sipariş edilen yemeklerin de kapsandığı Ipsos Yeme & İçme Paneli kapsamına dahil olan tüm konu başlıklarını öğrenebilecek ve aklınıza gelebilecek soruların yanıtlarını da alabileceksiniz.

Webinar’a kayıt olmak için buraya tıklayın.

Konuşmacı: Gökçe Tatlısu – Senior Research Manager

Şubat 11, 2020

0

Haberler

Yorum yazın