Bültenler

Yeni Coğrafyalar Yeni Fırsatlar

Istanbul giderek daha fazla global şirket için bölgesel pazarların merkezi oluyor ve Türkiye şirketleri özellikle Turquality desteğiyle giderek daha fazla dış pazarlara açılıyor. Ipsos, başlattığı Yeni Coğrafyalar Yeni Fırsatlar çalışmasıyla Türk markalarının gittikçe güçlendiği yakın bölgemizdeki tüketicileri yakından tanımayı ve daha güçlü markalar yaratmak, markalarımızın gücünü sürdürülebilir kılmak için o pazarlara ilişkin tutum ve davranışları anlamayı hedefliyor.

Bu çalışmada bölgesel pazarlardaki araştırma ihtiyaçlarına yönelik farklı çözümler sunulabiliyor. Bunlardan ilki Irak’ta yürütülecek paylaşımlı bir çalışma. Irak’ta 2 ayrı bölgede toplam 5 şehirde yürütülecek bu çalışmada Irak hakkında genel bilgi edinmek, Irak tüketicilerinin tutum, davranış, alışveriş alışkanlıkları ve Türk markalarına olan yaklaşımlarını anlamak mümkün olacak ve aynı zamanda Irak tüketicilerinin gelecek beklentilerini ve tüketim davranışlarının yönü de incelenecek.

Çalışmayla ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Irak’tan sonra diğer ülkelerde de benzer çalışmalara devam edilecek. Sorularınız için tr.iss@ipsos.com adresinden Ipsos Uluslararası Araştırmalar birimi ile iletişime geçebilirsiniz.

Eylül 23, 2014

0

Bültenler, Haberler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın