Blog ve Yorumlar

Pazarlamanın Hatırlısı

Eğer bu yazıyı hatırlı bir arkadaşınız önerdi diye okuyorsanız, işte tam da bunu anlatmak istiyorum bugün. Öyle olduysa +1 ile başlıyorumdur, uzun bir giriş de yapsam, başlık, hatta ilk cümlelerde ilginizi çekemediysem de yazıya biraz zaman verip devam edeceksiniz muhtemelen. Çünkü arkadaş önerileri çok etkili, sosyal medyada da…

“Hatırlı Pazarlama” olarak Tükçeleştirilen “influencer marketing”, sosyal medya trendleri arasında en fazla konuşulan konuların başında. Google arama trendlerinde 2015 ilk çeyreğinden sonra müthiş bir ivme kazanmış.

Markalar için sosyal medya iletişiminde en önemlisi doğru içeriği, doğru kişiye ulaştırabilmek ve bunun sayesinde güçlü ilişkiler kurmak. Hatırlı pazarlama, sizin için bu ilişkileri yaratacak kişilerle ilişki geliştirmek demek. Sosyal medya kanaat önderleri, fenomenlerle birlikte markalı içerik üretmek demek. Markanızın dijital dünyadaki varlığını, değerlerini destekleyen, anlatan bir grup yaratmak demek. Sosyal medyada markaların daha direkt, organik iletişimine zemin sağlayan, yeni bir iletişim kanalı.

Peki hatırlı pazarlama ile «etkin» olmanın gerekleri neler? Ve Etkin olmanın gereklerini yerine getirirken hangi uygulamaları yapmak gerek? Bu detayları merak ediyorsanız sizi makalemi okumaya davet ediyorum. Dosyaya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazar : Özlem Sönmezyalçın

Ipsos Türkiye Nörobilim ve Dijital Araştırmalar Genel Müdürü Özlem Sönmezyalçın; 1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun olmuştur. Aynı yıl başladığı ACNielsen’da 1999 yılına kadar Kantitatif Araştırmalar Grup Lideri pozisyonunda çalışmış olup, 2000 yılında GFK İş Geliştirme Direktörü görevine geçmiştir. 2001’den itibaren Ipsos KMG bünyesinde bulunan Özlem Sönmezyalçın, Kantitatif Araştırmalar Bölümünde Sağlık Araştırmaları ve ardından Endüstri ve Hizmetler alanlarında Direktör olarak çalışmış, Kilit Müşteriler, PartneRing Programı sorumluluğunu yürütmüştür. Ocak 2011 yılında, Ipsos ASI - Reklam Araştırmaları Genel Müdürü pozisyonunda Reklam ve Marka Araştırmaları liderliğini devralmıştır. Aralık 2014’ten bu yana ise Yenilikçi Ürünler sorumluluğunu alarak, Neuroscience ve Digital alanda çalışmaktadır.

Haziran 23, 2016

0

Blog ve Yorumlar, Bültenler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın