Blog ve Yorumlar

Müşteri Deneyiminin Beş Gücü – Davranış Bilimlerini Müşteri Deneyimine Uygulamak

Müşterilerin markalar hakkında verdikleri kararlar baştan sona çok önemlidir ve müşterinin harcama payından dilim alma, müşteriyi kaybetmemek ve desteklerini kazanmak yapılan Müşteri Deneyimi yatırımlarının geri dönüşünü somut olarak görebildiğimiz önemli sonuçlardır.

Ipsos olarak, geçmişten gelen tecrübemizle ve uyguladığımız modüllerden elde ettiğimiz verilere dayanarak; Müşteri Deneyiminin yaygın olarak kabul gören işlevsel unsurlarının ötesinde, duygusal unsurların ve müşterinin markaya hissettiği aidiyet duygusunun müşterilerin yaptıkları seçimlerde kilit rol üstlendiğine inanıyoruz.

Hazırladığımız makalede; Müşteri Deneyimini odak alan, dokuz sektörde 9000’den fazla Müşteri değerlendirmesi analizine yer veriyoruz ve davranış biliminin konu edildiği bir evrensel Müşteri Deneyimi çerçevesi çiziyoruz. Anlatılan bu yapı, organizasyonların müşterilerinin temel ihtiyaçlarını karşılayan hizmet deneyimlerini şekillendirmesine ve uzun süreli, karlı ilişkiler oluşturmasına yardımcı olabilir.

Makaleye erişmek için buraya tıklayın.

*Makale İngilizce olarak hazırlanmıştır ve orijinal hali ile paylaşılmaktadır.

Yazar : Sennur Turan

Ekim 1, 2019

0

Blog ve Yorumlar

Yorum yazın