Bültenler

Küçük Bir Mutluluğun Etkisi Uzun Sürer: Covid-19 Durgunluk Döneminde Premium Marka Nasıl Yaratılır?

Durgunluk dönemlerinde premium markaların kötüye gittiğini düşünmek oldukça doğaldır. Fakat uygun fiyatlı hazlar olarak algılanan premium markalar durgunluk dönemlerinde daha iyi iş çıkarabilir. Covid-19 sürecinde tutum ve davranışlar değişirken, motivasyonlar ve temel değerler değişmiyor. Bu motivasyonlardan biri de tüketim aracılığıyla keyif veren deneyimlere olan istek…

Mevcut pandemi, ekonomi üzerinde geniş çaplı bir etki yarattı. Ülkeler gerekli karantina ve sosyal mesafe uygulamalarını devreye sokarken aktivitelerdeki hızlı düşüş küresel büyümeyi ciddi oranlarda etkiledi.

Artan işsizlik ve büyüyen finansal endişelere karşı, tüketiciler kemerlerini sıktılar ve harcamalarını azalttılar. Öte yandan harcamadaki bu azalış tüketicilerin satın aldıkları her şeyde gelişigüzel yaptıkları bir kesinti anlamına gelmiyor.

Covid-19 sürecinde tutum ve davranışlar değişirken, motivasyonlar ve temel değerler değişmiyor. Bu motivasyonlardan biri de tüketim aracılığıyla keyif veren deneyimlere olan istek…

Durgunluk dönemlerinde bile tüketiciler keyif veren deneyimler için ürünler satın almaya ihtiyaç duyuyorlar. Tüketicilerin çoğunluğu toplam harcamalarında kesintiye giderken, birçoğu da uygun fiyatlı hazlar için harcama yapacaklardır. Bu da uygun fiyatlı hazlar olarak konumlandırılan premium markaların sadece hayatta kalmaları değil aynı zamanda durgunluk dönemlerinde de başarılı olmaları anlamına geliyor.

Daha fazla detay için makalemizi bu linkten okuyabilirsiniz.
*Makale İngilizce olarak hazırlanmıştır ve orijinal hali ile sunulmaktadır.

Ağustos 20, 2020

0

Bültenler, Haberler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın