Bültenler

Reklam Hatırlamada Telekom Üstünlüğünü Koruyor

Vodafone’nun Şafak Sezer’li Enjektör reklamı en fazla hatırlanan reklam olurken, bu reklamı Turkcell “Çekim Gücü” reklamları ve yine Turkcell’in 3G Nokia 2730 kampanya reklamı takip ediyor. İlk 10’da reklamını görmemize rağmen Turkcell ve Vodafone markaları ardından, en çok reklamı hatırlanan 3. marka Algida (5 farklı reklamı ile).

Yer aldıkları dizilerle gündemde olan ünlü isimleri kullanan reklamlar, telekomünikasyon reklamlarının baskınlığı içerisinden sıyrılıyor; Beren Saat Patos reklamıyla, Kenan İmirzalıoğlu ise Pepsi reklamıyla karşımıza çıkıyor.

Yılların Dalin markası ise, reklamlarda bebek kullanımının hiç eskimediğini bize gösteriyor.

Ipsos KMG Adwatch Hakkında
Ipsos KMG Adwatch Araştırması, kategorilerden bağımsız olarak reklamların bilinirlik düzeylerinin izlenmesi amacı ile gerçekleştirilmektedir.
Araştırma Yöntemi: Araştırma kantitatif yöntemle haftalık olarak gerçekleştirilmekte, veriler bilgisayar destekli telefon görüşmeleri tekniği (CATI) ile derlenmektedir.
Kotalı, Rassal Örnekleme: Araştırma Türkiye (NUTS bölgesel temsil) Kent nüfusu genelinde, 15 yaş üzeri haftada 300 / ayda 1200 kişi ile gerçekleştirilmektedir.

Temmuz 20, 2010

0

Bültenler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın