Bültenler

Türkiye’yi Anlama Kılavuzu E-Kitap

Anlamak yaşamın her alanında anahtar rol oynayan sihirli bir kelime… Neyle uğraşırsanız uğraşın, ister siyasetle ister ticaretle, başarılı olmanız sizi desteklemesini istediğiniz insanları doğru anlamanıza bağlı. Bunun, bilinen en iyi yolu bilimin yol göstericiliğinde yapılan araştırmalar.

Türkiye’yi Anlama Kılavuzu, Türkiye toplumunun tarihi gelişimini yakından izleyen bir tanık haline dönüşürken, bugünü anlamak isteyenler için de temel bir kaynak olmayı amaçlıyor. İstatistiklere ve yorumlara göz atan bir okuyucunun bu Ülke’yi gözünde çok iyi canlandırabileceğini umuyoruz.

Türkiye’yi Anlama Kılavuzu’nu 2003 yılından bu yana her iki yılda bir tekrarlanıyor. Araştırmanın son iki dönemi Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu’nun genel yönlendiriminde gerçekleştirildi. Bu son dönemde Yrd. Doç. Dr. Özlem Hesapçı Sanaktekin proje koordinasyonunu yaptı. Ipsos KMG’de çok geniş bir uzman kadro proje uygulamasının çeşitli aşamalarında yer aldı. Yaklaşık 16,000 yurttaşımız ankete cevap vererek görüşlerini bu araştırmada bildirdi. Türkiye’nin çok değerli akademisyenleri, gazetecileri ve araştırmacıları çıkan sonuçların yorumlanmasına katkıda bulundular.

Haziran 20, 2013

0

Bültenler, Haberler, Sunum Raporlar

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın