Bültenler

Uzaktan Kumandaya Kimin İhtiyacı Var ki?

Her 4 global vatandaştan birisi bilgisayar ve laptop üzerinden TV seyrettiğini belirtiyor.

Günümüz TV izleyicileri, tercih ettikleri programları istedikleri zaman ve istedikleri yerde seyretmek istiyorlar ve artık bunu yapabiliyorlar.

Dünya çapında yüzde 86’lık gibi bir çoğunluk halen eskiden olduğu gibi programları TV’de yayınlandığı zaman seyrederken, yeni teknolojiler sayesinde bunları diğer izleyicilerle daha çok paylaştıklarını belirtiyorlar. Aslında, yüzde 27’lik bir oranla “genellikle” izlenilen platform bilgisayar veya laptop haline gelmiş durumda.

Her 6 kişiden birisi (yüzde 16) için, genellikle kullanılan yöntem internetten yayını alarak televizyonlarında izlemek olurken, her on kişiden birisi (yüzde 11) mobil cihazlar üzerinden yayını izlediğini veya indirdiğini belirtiyor. Bilgisayar, mobil cihazlar gibi her zaman erişimde olan eğlence opsiyonları, neden sadece yüzde 16’lık bir kesimin TV’lerinin yanında DVR veya diğer kayıt cihazları bulundurduğunu açıklayabilir.

Buradan uzaktan kumanda kullanıcılarına sesleniyoruz: “keyfinize bakın”. Sadece şunu bilin ki diğer teknolojiler sizleri eğlendirmek için yola koyuldular, yakın zamanda da hayatınıza girebilirler…

Kaynak: Ipsos Socialogue, (Global @dvisor), http://www.ipsos-na.com/news-polls/pressrelease.aspx?id=6468

Nisan 24, 2014

0

Bültenler, Haberler, Sunum Raporlar

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın