Bültenler

Çok Ekranlı Dünyada Otomobil Alışverişi Nasıl Olur?

Ipsos tarafından autotrader.com işbirliği ile geniş kapsamlı bir araştırma gerçekleştirildi ve ABD’de otomobil satın alma alışkanları masaya yatırıldı. Araştırma şu konulara odaklandı:

-          Otomobil satın alma sürecindeki aşamalar

-          Otomobil satın alırken kullanılan cihazlar

-          Etkileşime geçilen yerler

-          Satın almada izlenen dijital yol

Araştırmanın amacı otomobil pazarlaması alanında çalışan profesyonellere daha etkili ve hedef kitleye dönük pazarlama stratjeileri geliştirmeleri yönünde yeni bilgiler vermekti.

Araştırmanın bir bölümünde gerçekleştirilen mobil araştırma websitesi ziyaretlerindeki sıklığı ve kullanılan mobil uygulamaları  analiz etme fırsatı verdi bu da otomobil satın alırken tüketicilerin izledikleri bazı yolları ortaya çıkardı.

Ipsos’tan Thomas Spinelli ve Jane Moran, 360 derece otomobil satın alım deneyimini bir makalede anlattılar.

Bu makalede işaret ettikleri temel çıkarımlar şu şekildeydi:

-          ABD’de otomobil alışverişçilerinin yüzde 23’ü araştırma ve alışveriş aktiviteleri için 2 veya daha fazla cihazdan yararlanıyor.

-          PC’ler genellikle modelleri karşılaştırmakta kullanılıyor, tabletlerde yorumlar okunuyor ve belirli bir araç modelini ve fiyatını bulmaya çalışırken de akıllı telefonlar kullanılıyor.

-          Sanal olarak, online otomobil alışveriş etkileşimleri bayi dışında gerçekleşiyor.

-          Temel çıkarımsa şöyle belirtiliyor: markalar, mobil cihazlar aracılığıyla tüm konularla ilgili kusursuz bir deneyim sağlamalılar

Makalenin tümünü okumak için buraya tıklayın.

 

Şubat 23, 2015

0

Bültenler, Haberler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın