Bültenler

Ipsos KMG ve Bilgi Üniversitesi Adschool Bilgi Ortaklığı

Ipsos KMG Pazarlama İletişimi alanında akademik ve mesleki bir gelişim ortamı sunan Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesindeki Adschool Yüksek Lisans Programı’nın bilgi ortağı oldu. Bilgi ortaklığı akademik eğitimle, pazar uygulamalarının birbirlerini daha fazla destekler hale dönüşmesini amaçlıyor.

Adschool bilgi ortaklığı kapsamında Ipsos KMG, programda yer alacak araştırma derslerinin içeriğinin planlanmasına, şirketlerin araştırma gereksinimlerini karşılayacak şekilde düzenlenmesine ve gerçek örneklerle zenginleştirilmesine  destek verecek. Araştırma derslerinde Ipsos’un yerli ve yabancı uzmanları eğitmen olarak katılırken, alanında uzman konuk konuşmacılar da bu dersler kapsamında öğrencilerle buluşacak. Bilgi ortaklığı ile araştırma ve iletişime yönelik bilimsel yayın yapılması da hedefleniyor. Ipsos KMG, yine Adschool Yüksek Lisans programı kapsamındaki öğrencilere burs ve Ipsos’da proje asistanlığı yapma hakkı gibi avantajlar sağlayacak.

Bu işbirliği ile ilgili görüşlerini ileten Ipsos KMG CEO’su Vural Çakır: “Bilgi Üniversitesi Adschool Yüksek Lisans Programı başından beri takdirle izlediğimiz ve desteklediğimiz bir projeydi. Bu programdan mezun olan bazı arkadaşlarımız şimdi Ipsos’da başarı ile çalışıyorlar. Bu yeni bilgi ortaklığı anlaşması Türkiye’deki araştırma sektörünün akademik kökenlerini güçlendirirken, yüksek lisans programının da pazar uygulamaları ile olan etkileşimini artıracaktır. Araştırmanın büyümesi ve kurumsallaşması için de önemli bir aşama olduğuna inanıyoruz” dedi.

Reklamcılık Vakfı Genel Müdürü Ayşegül Molu ise Adschool Yüksek Programı ile ilgili olarak: ”Reklamcılık Vakfı işbirliği ile yürütülen ve tüm dünyada geçerli, YÖK’e akredite yüksek lisans programları ve sertifika-atölye çalışmalarından oluşan Adschool Istanbul’un bu seneki yüksek lisans programı her sene olduğu gibi Pazarlama İletişimindeki güncel konular, veriler, gerçek Pazarlama İletişim sorunları, tartışmalar – meslektaş konuşmaları ve farklı disiplinlerle ortak projelerin yer aldığı, profesyonelleri, ustaları ve akademisyenleri biraraya getiren bir program olacak. Ipsos’la yapılan bilgi ortaklığının programın gücünün daha da artıracağına inanıyoruz ” dedi.

Adschool Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı 14 Eylül 2009 Pazartesi günü başlıyor olacak.

Programla ilgili daha detaylı bilgi için www.adschool.bilgi.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ağustos 18, 2009

0

Bültenler

Diğer yazıları okuyun

Yorum yazın